Cvičenie tvorivého myslenia ALIAS Pri košických kontajneroch

Autor: Mária Hulecová | 19.10.2015 o 17:55 | (upravené 19.10.2015 o 18:09) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  525x

Skupinky, ktoré pravidelne navštevujú oblasti kontajnerov si na pomoc berú káričky, kočíky, metre štvorcové na kolieskach. A? A tvoria! Množstvo vyzbieraných materiálov a ich rôznosť prezrádza, že ide o veľký projekt.

Tvorivé myslenie cvičíme spolu s tým logickým každý deň. Od rána sa stretávame so situáciami a problémami, ktoré vyžadujú naše tvorivé myslenie. Hľadáme variantu, nové možnosti, alternatívne riešenie. Výnimkou býva samozrejme obdobie strávené na pracovisku. Tam radšej podľa možnosti nič tvorivo neriešime. Riadime sa firemnými pravidlami, kde sa robia veci tak ako sa robili stále. Tvorivosť v práci odporúčame použiť len v naozaj nevyhnutných okamihoch, keď na toalete došiel toaletný papier alebo keď môžete zachrániť firmu pred krachom. Tvorivosť teda nie je len záležitosťou našich umelcov čakajúcich na poriadne tvorivé nakopnutie. Radi by sme niekoho nakopali hlavne vtedy, keď máme navariť z toho čo už zase nemáme.

Žijeme v dobe, kedy sa tvorivosti nekladú žiadne hranice a do módy konečne prichádza aj mimo maliarske plátna. Príkladom tvorivosti môžu byť jedinci, ktorí pri pohľade na kontajner, ku ktorému niekto zložil všetko nepotrebné, prežívajú hlbokú akatafáziu. Cvičia si svoju tvorivosť, estetické cítenie a v neposlednom rade šetria peniaze (prípadne ich aj zarábajú, keď sa im to podarí predať). Inak je to skvelý spôsob sebarealizácie, opraviť nefunkčné, vdýchnuť nový život nepotrebnému, znovuobjaviť úctu k starému, pocítiť radosť z tvorby. To vám len tak nákup v nábytkovom centre neposkytne. Vedia to i skupinky, ktoré pravidelne navštevujú oblasti kontajnerov. Keďže majú tvorivé myslenie nabudené na pomoc si berú káričky, kočíky, metre2na kolieskach. A? A tvoria! Množstvo vyzbieraných materiálov a ich rôznosť prezrádza, že ide o veľký projekt. Svojou frekvenciou návštev tvoria povedala by som výrazný element v logistike odpadového hospodárstva. Ide o neznámu (x), ktorá predstavuje tvorivé myslenie Košičanov. Preto navrhujem úpravu v sekcii odvozu odpadu. Ide o doplnenie zberných vozidiel, ktoré sa v logistike odpadového hospodárstva nenachádzajú, no majú na ňu vplyv

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?